ازدواج؛ موانع و راه‌ حل‌ها

اهمیت و ارزش مشورت در انتخاب همسر
ازدواج؛ موانع و راه حل‌ها | ۵

اهمیت و ارزش مشورت در انتخاب همسر

انسان به تنهایی قادر نیست که بر جوانب یک موضوع، مسلّط شود و اطلاعات لازم را به دست آورد، از این‌رو به مشورت و مشاور نیاز دارد تا او را در این مسیر کمک کنند.
اهمیت شغل همسر در ازدواج
ازدواج؛ موانع و راه حل‌ها | ۴

اهمیت شغل همسر در ازدواج

خداترسیِ همسر و هراس او از نزدیک شدن به هر گونه مشروبات الکلی و پرهیز از مسکرات، یکی از ملاک‌هایی است که می‌توان میزان دین‌داری او را سنجید. هر کس که دین و ایمان معمولی هم داشته باشد باید از مشروبات الکلی بپرهیزد و آن را «گناه كبیره» بداند.
اهمیت توافق اخلاقی در انتخاب همسر
ازدواج؛ موانع و راه حل‌ها | ۳

اهمیت توافق اخلاقی در انتخاب همسر

توافق اخلاقیِ زن و مرد در ایجاد و تداوم سلامت و آرامشِ زندگی و تربیت فرزندان صالح بسیار مهم است. اما اگر یکی از آن‌ها یا هر دو، بداخلاق باشند زندگی ناگواری خواهند داشت که سرانجام آن یا طلاق است و یا بودن در جهنم سوزانِ بداخلاقی.
ضرورت دقت در انتخاب همسر
ازدواج؛ موانع و راه حل‌ها | ۲

ضرورت دقت در انتخاب همسر

اصل ازدواج و تشکیل خانواده برای پسران و دختران ضرورت دارد، دقت در انتخاب همسرِ مناسب هم، امری ضروری است و دقت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد، زیرا همین دقت‌های اولیه است که خوش‌بختی‌های زندگی آینده را رقم می‌زند. همیشه بزرگ‌ترین دغدغه‌ی دختران و پسران، پیدا کردن همسر دل‌خواه است.
تشکیل خانواده از دیدگاه اسلام
ازدواج؛ موانع و راه حل‌ها | ۱

تشکیل خانواده از دیدگاه اسلام

آمار ازدواج، بسیار کم شده و آمار طلاق بالا رفته، سقط جنین آزاد شده و تعداد حرام‌زاده‌ها در حال ازدیاد است. همجنس بازی، عملی رسمی است و حتی اجازه داده می‌شود که دو همجنس، زندگیِ مشترک تشکیل دهند. در یک کلام، بنیاد خانواده‌ی طبیعی و سنتی، متزلزل شده است.