سخنرانی حضرت فاطمه زهرا(س) در مسجد| بخش اول
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)| درسنامه شماره ۶

سخنرانی حضرت فاطمه زهرا(س) در مسجد| بخش اول

حضرت زهرا(س) در این سخنرانی از اول تا آخر روشی را انتخاب فرمود که نه فقط او را در مطالبه‎ی حق غصب شده‎اش کمک کند بلکه سرچشمه‎های معارف الهی را برای مسلمانان بگشاید و محاسن دین اسلام و آئین همیشگی الهی را برای ایشان بیان فرماید و به علاوه علل احکام و شرایع الهی را نیز روشن سازد.
ماجرای پس از رحلت پیامبر(ص)
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)/ درسنامه شماره 5

ماجرای پس از رحلت پیامبر(ص)

زمانی که پیامبر خدا(ص) از دنیا رفت کوچک و بزرگ گریه و شیون داشتند ولی این مصیبت بر نزدیکان و اصحاب و دوستان و خویشان آن حضرت بس شدید و تأثّرآور بود هر کس در آن روز گریه می‎کرد ولی کسی از اهل زمین نمی‎تواند گریه‎کننده‎ای نالان‎تر از فاطمه زهرا(س) پیدا کند...
برخی از فضائل حضرت فاطمه زهرا(س)
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)/درسنامه شماره 4

برخی از فضائل حضرت فاطمه زهرا(س)

لازم است بدانیم دوستی پیامبر(ص) نسبت به فاطمه زهرا(س) مانند محبّت دیگر پدران نسبت به دخترشان نبود و این احترام صرفاً به خاطر عاطفه پدری نبود. بلکه پیامبر خدا(ص) به دخترشان به دید عظمت و بزرگی می‌نگریستند و می‌توان گفت، گویا از سوی خداوند مأموریت داشتند که از او احترام کنند.
از ازدواج تا ولادت فرزندان
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)/ درسنامه شماره 3

از ازدواج تا ولادت فرزندان

همه‌ی آنچه را که علی(ع) بابت مهریه و لوازم منزل و عروسی به پیامبر(ص) داده بودند همان بهای زرهی بود که در بازار فروختند و پول آن را به این برنامه اختصاص دادند چون چیز دیگری از مال دنیا نداشتند و پیامبرخدا(ص) آن پول را سه قسمت کردند، یک سوم آن را اثاث خریدند و یک سوم از آن را هزینه خرید عطر نمودند و یک سوم دیگر را به رسم امانت نزد امّ سلمه نهادند.
نام های حضرت فاطمه(س)
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)/ درسنامه شماره 2

نام های حضرت فاطمه(س)

یکی دیگر از نام‌های آن حضرت «زکیّه» است. این واژه، به معنی پاکیزگی است. لغت شناس معروف، «طریحی» در مجمع البحرین می‌گوید: تزکیه یعنی پاک شدن و شستشو کردن از اخلاق زشت و خویهایی که ناشی از خشم و حسد و بخل و ... باشد.
بانوی ناشناخته
شرح حال و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)| درسنامه شماره ۱

بانوی ناشناخته

بانوی بزرگی که از نظر آفرینش در رده بالای آفریدگان و همتا و هم‏سنگ اوّلین‏‌های خلقت قرار دارد و در خیل نسوان بی‌نظیر است. شخصیت انسانی مانند فاطمه‏ زهرا(س) دارای خصوصیّاتی است که او را نشانه قدرت بالغه و توانایی بدیع و عجیب پروردگار قرار می‌‏دهد.