زندگی حضرت پیامبر اسلام(ص)

رحلت پیامبر اکرم(ص)
شرح حال و زندگی حضرت محمد(ص)/ درسنامه شماره 5

رحلت پیامبر اکرم(ص)

اضطراب و دلهره، سراسر مدینه را فراگرفته بود، گزارش‎هایی که از داخل خانه به بیرون می‎رسید، از وضع نامطلوب آن حضرت، حکایت می‎کرد. برخی از یاران حضرت، علاقه مند بودند که از نزدیک، رهبر عالیقدر خود را زیارت کنند، ولی حال پیامبر(ص) اجازه نمی‎داد در اطاقی که آن حضرت بستری بودند، جز اهل بیت وی، کسی رفت و آمد کند.
از فتح مکه تا غزوه طائف
شرح حال و زندگی حضرت محمد(ص)/ درسنامه شماره 4

از فتح مکه تا غزوه طائف

قبل از این که ابوسفیان به مکّه برگردد، پیامبر(ص) دستور دادند عباس، او را در تنگنای درّه نگه دارد تا واحدهای ارتش نوبنیاد اسلام، با تجهیزات و ساز و برگ خود در برابر او رژه روند، و او در روز روشن، از قدرت نظامی اسلام آگاه گردد، و پس از بازگشت به مکّه، مردم را از قدرت ارتش اسلام، بترساند، و آن‎ها را از فکر مقاومت بازدارد.
از جنگ خندق تا جنگ موته
شرح حال و زندگی حضرت محمد(ص)/ درسنامه شماره 3

از جنگ خندق تا جنگ موته

سران برخی از قبایل یهود که بعد از مسلمان شدن مردم مدینه و آمدن پیامبر(ص) مدینه را ترک کرده و در خیبر مسکن گزیده بودند، نقشه دقیقی برای براندازی اساس اسلام کشیدند و مسلمانان را با دسته‎های گوناگون روبرو ساختند که در طول تاریخ عرب بی‎سابقه بود.
پیامبر اکرم(ص) در مدینه
شرح حال و زندگی حضرت محمد(ص)/ درسنامه شماره 2

پیامبر اکرم(ص) در مدینه

صحنه میدان اُحد یکی از زیباترین صحنه‎های جانبازی و فداکاری در راه حق و مراکز عشق به حقیقت و ایثار و از خودگذشتگی است. خاطرات آموزنده مسلمانان در این جنگ بسیار شگفت‎انگیز و پرجاذبه است.
پیامبر اسلام از ولادت تا هجرت
شرح حال و زندگی حضرت محمد(ص)| درسنامه شماره 1

پیامبر اسلام از ولادت تا هجرت

بحیرا گفت: این طفل آینده‎ی درخشانی دارد این همان پیامبر موعود است که کتاب‎های آسمانی از نبوت جهانی و حکومت گسترده‎ی او خبر داده‎اند، این همان پیامبری است که من نام او و نام پدر و فامیل او را در کتاب‎های دینی خوانده‎ام و می‎دانم از کجا طلوع می‎کند و به چه نحو آئین او در جهان گسترش پیدا می‎کند...