مشکلات جنسی جوانان

ازدواج در نخستین فرصت
مشکلات جنسی جوانان | ۱۵

ازدواج در نخستین فرصت

خلاصه، ازدواج تأثیر قابل توجهى در مبارزه با این انحراف جنسى دارد و در صورتى که دامنه‌ی توقعات را کوتاه و تشریفات زاید و بی‌جا را از آن حذف کنند کارى است بسیار سهل و ساده و آسان، ولى متأسفانه یک سلسله اوهام و قیود غلط، دست و پاى غالب طبقات را ـ اعم از تحصیل کرده و بى‌سواد ـ در این قسمت بسته است.
ضرورت اجتناب از هرگونه تحریک مصنوعى
مشکلات جنسی جوانان | ۱۴

ضرورت اجتناب از هرگونه تحریک مصنوعى

گفتیم خطر و زیان انحرافات جنسى مخصوصاً «استمناء؛ MASTURBATION» که گاهى به تناسب یک افسانه‌ی تاریخى «اونانیسم» نیز نامیده مى‌شود، اگر چه غیر قابل انکار است، زیرا به زودى شکل «اعتیاد» به خود مى‌گیرد، اعتیادى ریشه‌دار و کشنده تا آنجا که گاه در یک روز چندین بار دامان مرتکبین خود را آلوده مى‌سازد، و حتى طبق اعتراف صریح بعضى از مبتلایان گاهى کارشان به جایى مى‌رسد که تنها با «تصور و فکر!» بدون هیچ‌گونه عمل دیگر، مایع مخصوص از آنها دفع مى‌گردد.
یک اشتباه بزرگ در مورد انحرافات جنسی
مشکلات جنسی جوانان | ۱۳

یک اشتباه بزرگ در مورد انحرافات جنسی

براى گرفتن تصمیم باید نخست به زیان‌هاى ادامه‌ی این عمل خطرناک اندیشید و آنچه از زیان‌هاى آن در بحث‌هاى گذشته یادآور شدیم با دقت چندین مرتبه از نظر گذراند. و عواقب شومى که در انتظار معتادان است در نظر مجسم ساخت، و با توجه به شخصیت و قدرت فوق‌العاده‌اى که در هر انسانى نهفته شده ـ مخصوصاً در جوانان ـ باید تصمیم گرفت، تصمیمى آهنین و خلل‌ناپذیر.
عواقب مرگبار انحرافات جنسی
مشکلات جنسی جوانان |۱۲

عواقب مرگبار انحرافات جنسی

بدبختانه در عصر ما که بعضى آن را «عصر مسائل سکسى» نام نهاده‌اند، بسیارى از نویسندگان بى‌هدف سعى دارند انحرافات جنسى جوانان را کوچک و کم‌اهمیت جلوه دهند، و گاهى براى خوش‌آیند بعضى از منحرفان آن را یک ضرورت زندگى و از لوازم دوران جوانى معرفى نمایند!
فریادهاى دردآلودى که از هر سو بلند است!| خطرناک شدن مساله جنسی جوانان
مشکلات جنسی جوانان | ۱۱

فریادهاى دردآلودى که از هر سو بلند است!| خطرناک شدن مساله جنسی جوانان

اگر دست روى دست گذارده و تماشاگر این صحنه‌ها باشیم، هم این افراد پاک در معرض خطر آلودگى قرار خواهند گرفت، و هم افرادى که آلوده شده‌اند بکلى از دست خواهند رفت و یا همچون قربانیان دیگر، افرادى ناتوان، قابل ترحم، شکست خورده، بینوا و احیاناً جنایتکار خواهند شد.
ازدواج‌های هوسی
مشکلات جنسی جوانان | ۱۰

ازدواج‌های هوسی

غافل از اینکه این «کاسب‌کارها!» براى سر و سامان دادن به کسب و کار خود، و آجر نشدن نانشان، باید هر چند روز، کار تازه‌اى انجام دهند که اسم آنها در زبان‌ها بیفتد، و به همین جهت مجبورند یک روز ازدواج و روز دیگر طلاق بگیرند، تا عکس و تفصیلات این جدایى، و آن اتصال، زینت‌بخش صفحات جراید بازارى گردد و موج تازه و رونق جدیدى به کسب و کارشان بیفتد.
عشق و رؤیا
مشکلات جنسی جوانان | ۹

عشق و رؤیا

ارزش این ثروت‌هاى نامرئى که گاهى به صورت پاس دادن پست‌ها و شغل‌ها به کسان و بستگان یک فامیل در مى‌آید، احیاناً به مراتب از ثروت‌هاى مرئى بیشتر است، و با این تفاوت که عروس و داماد در اینجا پس از انجام معامله، شب و روز دعا به جان فامیل‌هاى یکدیگر مى‌کنند تا خداوند آنها را از گزند حوادث محفوظ دارد و به سلامت باشند و در موقع لزوم بتوانند از توصیه و حمایت آنها برخوردار گردند و نردبان ترقى را تا آخرین پله بالا روند.
عشق سرکش
مشکلات جنسی جوانان | ۸

عشق سرکش

واقعیات و اشکالات و اشتباهات آنها را غالباً به صورت «سؤال» بازگو کنند، و اجازه دهند که عاشق بى‌قرار که گرفتار اشتباه در عشق خود شده، راهى را که رفته آهسته آهسته با پاى خود باز گردد، و چنین تصور کند که خودش واقعیات را درک کرده، و به اشتباهات خویش واقف شده و صددرصد به اراده‌ی خود باز مى‌گردد نه اینکه دیگرى به او الهام کرده است.
عشق‌های آتشین
مشکلات جنسی جوانان | ۷

عشق‌های آتشین

از این قماش افراد در محیط امروز، بسیار زیادند؛ همین‌ها هستند که گاه وقاحت را به جایى مى‌رسانند که مثلاً نامه‌ی واحد مملو از دروغ‌ها را کپیه کرده در آنِ واحد براى چند دختر مى‌فرستند و در همه جا لباس «عشق مقدس» بر تن کرده تمام قامت خود را در آن فرو برده‌اند، ولى در زیر این نام، هزار‌گونه جنایت مرتکب مى‌شوند.
آثار سختگیری پدر و مادر
مشکلات جنسی جوانان | ۶

آثار سختگیری پدر و مادر

در مقاله‌اى خواندم بعضى از افراد سختگیر و وسواسى هنگام خریدن اتومبیل حتى آن را «بو» مى‌کنند! مثل اینکه گوشت است یا سبزیجات! این افراد هنگامى که براى خریدن اتومبیل از نیروى شامه‌ی خود تصدیق بخواهند، هنگام انتخاب همسر براى دختر و پسر خود پیداست چه‌ها مى‌کنند!
هفت خوان زندگی زناشویی
مشکلات جنسی جوانان | ۵

هفت خوان زندگی زناشویی

بیشتر ناله‌ها، شکایت‌ها، و داد و فریادهاى جوانان و پدران و مادران از سنگینى بار ازدواج، مربوط به همین پیرایه‌هاست. وگرنه اصل و اساس این مسئله ساده‌تر و پاکیزه و مقدس‌تر از آن است که این‌همه بدبختى و دردسر در پیش یا به دنبال خود داشته باشد.
زنجیرهایی که بر دست و پای جوانان سنگینی می‌کند
مشکلات جنسی جوانان | ۴

زنجیرهایی که بر دست و پای جوانان سنگینی می‌کند

اینها درد دل ـ یا صحیح‌تر عذر و بهانه‌هاى بنى اسرائیلى ـ جمعى از جوانان، دختران و پسران، و پدران و مادران، در مورد عدم اقدام به امر حیاتى ازدواج است. دانشمندى مى‌گوید: «زندگى دو قسمت بیش نیست: نیم اول به امید نیم دوم، و نیم دوم در حسرت نیم اول سپرى مى‌شود!
ارتباط‌هاى نامشروع و کاهش ازدواج
مشکلات جنسی جوانان | ۳

ارتباط‌هاى نامشروع و کاهش ازدواج

کسانى که این وضع و این مراکز را به عنوان یک ضرورت اجتماعى معرفى مى‌کنند، و به این وسیله مى‌خواهند از قبح و زشتى فحشاء و رفت و آمد به این مراکز بکاهند، بلکه پا را از این فراتر نهاده، این عمل ناروا را وسیله‌اى براى حفظ پاکى خانواده‌ها! و سلامت جوانان! بنامند، سخت در اشتباهند.
کاهش ازدواج؛ یک فاجعه‌ی بزرگ اجتماعی
مشکلات جنسی جوانان | ۲

کاهش ازدواج؛ یک فاجعه‌ی بزرگ اجتماعی

بسیارى از جنایتکاران یا مجردند یا یک نوع زندگى شبیه به تجرد دارند. در حقیقت زندگى زناشویى، انسان را از اینکه تنها متعلق به خودش باشد، و هر آن اراده کرد هر نوع تصمیمى درباره‌ی خود و آینده‌ی خود بگیرد بیرون مى‌برد، و بر اثر احساس مسئولیت در برابر جامعه‌ی کوچکى که نامش «خانواده» است از هرگونه تصمیم خطرناک و غلط باز مى‌دارد.
مشکلات انتخاب همسر
مشکلات جنسی جوانان | ۱

مشکلات انتخاب همسر

راه دیگر اقدام رسمى به ازدواج تا آخرین مرحله یعنى مرحله عروسى است، منتها با طرق خاصى که امروز فراوان است (و بسیارى از آنها شرعاً هم جایز است) از انعقاد نطفه‌ی فرزند جلوگیرى شود، چون اشکال عمده‌ی ازدواج، مسئله‌ی فرزندانى است که میوه‌ی آن مى‌باشد که تحمل آن براى جوانان در این سنین و با ادامه‌ی تحصیل مشکل است.