زندگی حضرت امام مهدی(ع)

یاران مخصوص حضرت مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۱۱

یاران مخصوص حضرت مهدی(عج)

آیا در سراسر زمین هنوز به تعداد 313 نفر، یاران شایسته‌ی امام زمان(عج) پیدا نشده‌اند تا به محضر آن حضرت بروند و ماجرای ظهور آن حضرت رخ دهد و مردم دنیا نجات یابند؟
ده عامل زمینه‌ساز برای ظهور حضرت مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۱۰

ده عامل زمینه‌ساز برای ظهور حضرت مهدی(عج)

هر گاه قائم ما قیام کند، خداوند متعال پیروان ما را از آفات حفظ نماید، و دل‌های آنها را هم‌چون پاره‌ی آهن، محکم سازد و نیروی هر مردی از آنها را به اندازه‌ی نیروی چهل مرد کند، آنها حاکمان و سران مردم روی زمین خواهند بود.»
بررسی انتظار حضرت مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۹

بررسی انتظار حضرت مهدی(عج)

کسی که در انتظار امام دوازدهم(عج) است، مانند کسی است که شمشیرش را کشیده و در پیشاپیش رسول خدا(ص) با دشمن می‌جنگند و از آن حضرت دفاع می‌نماید.
غیبت کبری و ولایت فقیه
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۸

غیبت کبری و ولایت فقیه

در عصر غیبت کبری، توده مردم از اقامتگاه امام مهدی(عج) بی‌خبرند، و از حضور در محضر آن بزرگوار محرومند، و مطابق بعضی از روایات، همواره سی تن از شیعیان و نزدیکان در محضر آن حضرت هستند، هرگاه عمر یکی از آنها به سر آمد، یکی دیگر به جای او تعیین می‌شود و این افراد به عنوان «اوتاد» نام برده می‌شوند.
نامه امام عصر(عج) به ابن مهزیار
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۷

نامه امام عصر(عج) به ابن مهزیار

وزیر تصمیم گرفت تا وکیل‌ها را دستگیر کند، ماجرا را با خلیفه در میان گذاشت، خلیفه گفت: «به جستجوی خود آن مرد (حضرت مهدی(عج)) بپردازید و ببینید در کجاست؟
ارتباط با ناحیه مقدسه حضرت مهدی(ع)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۶

ارتباط با ناحیه مقدسه حضرت مهدی(ع)

در عصر هفتاد ساله غیبت صغری، حوادث بسیار رخ داد، نامه‌ها و پیام‌های فراوانی از حضرت مهدی(عج) به شیعیان و از شیعیان به آن حضرت، توسّط نایبان چهارگانه و ... ردّوبدل شد، در این عصر، مرکز حضرت مهدی(عج) به عنوان «ناحیه مقدّسه» نامیده می‌شد...
دیدار حضرت مهدی(ع) با چهار نفر از شیعیان خاص
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۵

دیدار حضرت مهدی(ع) با چهار نفر از شیعیان خاص

این امام شما بعد از من است و خلیفه من بر شما است، او را اطاعت کنید، و بعد از من متفرّق نگردید که در این صورت، در دین‌های، خود هلاک می‌گردید، آگاه باشید که شما بعد از این، این پسر (حضرت مهدی) را نخواهید دید، تا دورانش کامل گردد، در امور خود به عثمان بن سعید مراجعه کنید...
چگونگی ولادت حضرت مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۴

چگونگی ولادت حضرت مهدی(عج)

به اتاق حضرت نرجس(س) بازگشتم، دیدم نمازش را قطع کرده، و درد زایمان او را فراگرفته است... ناگاه ولیّ خدا حضرت مهدی(عج) را در زمین دیدم که به سجده رفته است، او را به دامن گرفتم، دیدم پاک و پاکیزه است، امام حسن(ع) صدا زد: «ای عمّه! پسرم را نزد من بیاور.»
خواب عجیب مادر حضرت مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۳

خواب عجیب مادر حضرت مهدی(عج)

او هم‌چنان فکر می‌کرد و اندوهگین بود تا این که شب خوابش برد، در عالم خواب دید، جدّش شمعون همراه حضرت مسیح(ع) و عده‌ای از یاران مخصوص حضرت(عج) وارد کاخ شدند، ناگهان منبری بسیار باشکوه به جای تخت امپراطور گذاشته شد، سپس دید دوازده نفر از افراد بسیار خوش سیما و نورانی و زیبا وارد کاخ شدند...
پدر و مادر حضرت مهدی(ع)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۲

پدر و مادر حضرت مهدی(ع)

مادر امام زمان(عج) نامش «ملیکه» بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، نوه «شمعون» از یاران مخصوص حضرت عیسی(ع) که وصّی او به شمار می‌رفت.
مشخصات امام مهدی(عج)
نگاهی بر زندگی امام مهدی(ع)| ۱

مشخصات امام مهدی(عج)

حضرت مهدی(عج) عصاره همه پیامبران، رسولان و امامان(ع) است و مجری برنامه جامعی است که با اجرای آن، اهداف همه پیامبران و رسولان و امامان(ع) اجرا خواهد شد و پیروان همه ادیان، با پیروی از او به مراد و مقصود خواهند رسید.