پوشش زن در اسلام

عذاب سخت زنان بی‌عفّت
پوشش زن در اسلام | ۱۲

عذاب سخت زنان بی‌عفّت

راهب دعا کرد و راهزن آمین گفت، اتّفاقاً دعا مستجاب شد و ابری آمد و بر سر آنها سایه افکند. هر دو چند ساعت از روز را زیر سایه ابر به سوی مقصد، حرکت کردند، تا بر سر دو راهی رسیدند، راهزن از یک راه، و راهب از راه دیگر رفت، ولی ناگاه راهب دید، ابر بر سر آن راهزن سایه افکنده، به دنبال او حرکت می‌کند...
عفت یوسف(ع) در برابر یک زن | حاکمان کشف حجاب در آسیا
پوشش زن در اسلام | ۱۱

عفت یوسف(ع) در برابر یک زن | حاکمان کشف حجاب در آسیا

سوّمین عنصر پلید، رضاخان بود، که در ایران، با حمایت انگلیس، روی کار آمد و از عوامل مختلف، برای گسترش فرهنگ غرب، و برچیدن فرهنگ اسلام، بهره جست، او در این راه در روز ۱۷ دی سال ۱۳۱۴ شمسی اعلام کشف حجاب اجباری نمود، و پسرش محمدرضا پهلوی، روز ۱۷ دی را به عنوان، روز کشف حجاب، روز جشن ملّی اعلام نمود، و همه‌ی امکانات کشور را برای استحکام و گسترش فرهنگ غرب، در ایران به کار گرفت.
درس عفّت از مکتب پیامبران
پوشش زن در اسلام | ۱۰

درس عفّت از مکتب پیامبران

در راه دختر برای نشان دادن خانه‌ی خود، جلوتر می‌رفت موسی که شاگرد مکتب عفّت است، این را صلاح ندانست، دید باد می‌وزد، و لباس دختر را حرکت می‌دهد و این برخلاف عفّت است گفت: ای دختر! من جلوتر می‌روم و اگر در راه پیمائی خطا کردم، با انداختن سنگ راه خانه را به من نشان بده، ما از خاندانی هستیم که روا نمی‌دانیم که به اندام زنان مردم کسی نگاه کند.
بانوی پاکدامن و هوشیار
پوشش زن در اسلام | ۹

بانوی پاکدامن و هوشیار

انوشیروان توطئه‌چینی کرد که شوهر آن زن را به سفر مأموریت بفرستد و در غیاب او با همسرش تماس بگیرد، همین کار را کرد، پس از آنکه شوهر آن زن به مأموریت رفت، انوشیروان خود را به خانه‌ی او رساند، وقتی زن او شاه را شناخت به خاک افتاد و در برابر او زمین ادب بوسید، سلطان پس از احوال پرسی کوتاه، دلباختگی خود را اظهار کرد.
حجاب از دیدگاه قرآن
پوشش زن در اسلام | ۸

حجاب از دیدگاه قرآن

پوشش در اسلام برای زن به معنی محرومیت زن و مرد از ارضاء غریزه‌ی جنسی نیست که موجب عطش بیشتر و انفجار گردد، اسلام برای ارضاء غریزه‌ی جنسی، موضوع ازدواج (دائم و موقّت) را ارائه داده که با اقدام به آن با آن شرائط سهل و آسانی که در اسلام دارد، دیگر عقده‌ی جنسی پدید نمی‌آید تا عکس‌العمل بد داشته باشد.
پوشش اسلامی یا یک عامل حرکت‌بخش در انقلابات
پوشش زن در اسلام | ۷

پوشش اسلامی یا یک عامل حرکت‌بخش در انقلابات

بر همگان روشن است که حجاب اسلامی، نقش اساسی در حفظ نسل و تأمین پاکی اساسی خلقت نسل‌های آینده دارد چرا که زن مربّی جامعه است و انسان‌ها از دامن او پیدا می‌شوند، اگر او دامن خود را در پناه پوشش، حفظ کند سعادت انسان‌های آینده را پایه‌ریزی و بیمه نموده است.
حجاب یک عامل نیرومند برای حفظ خانواده و اجتماع
پوشش زن در اسلام | ۶

حجاب یک عامل نیرومند برای حفظ خانواده و اجتماع

مهمترین گروه اجتماع را جوانان تشکیل می‌دهند، اگر در برابر دیده‌های جوانان مناظر شهوت‌انگیز و تهییج باشد، بدون تردید همین مناظر عاملی قوی برای سوق دادن جوانان به سوی فساد خواهند بود، نتیجه آن خواهد شد که نیروی فعّال اجتماع و جوانان در راه‌های باطل و لغو صرف گردد، سرانجام به کار و فعالیت و پیشرفت و اقتصاد و اخلاق اجتماع ضربه سختی وارد خواهد آمد و لازمه‌ی این ضربه، فرور رفتگی و پاشیدگی و تزلزل اجتماع خواهد شد.
مرز باریک بی‌حجابی و فساد
پوشش زن در اسلام | ۵

مرز باریک بی‌حجابی و فساد

اسلام که کاملاً به همه‌ی جوانب با نظر دقیق می‌نگرد و دستوراتش عمیقاً حساب شده و منطقی است، کاملاً به مرز باریک بی‌بند و باری و فساد اطّلاع و توجّه دارد، و به خوبی در قانون‌گذاری خود خطر شکسته شدن حصار عفاف، و باریکی این مرز را در نظر داشته است، از این رو برای حفظ این مرز و حصار دستورات فراوانی به عنوان واجب و مستحب و مکروه دارد...
چشم‌چرانی مرد و خودآرائی زن
پوشش زن در اسلام | ۴

چشم‌چرانی مرد و خودآرائی زن

چشم‌چرانی مردان یکی از انحرافات و بیماری‌های خطرناک است که نتائج شوم و آثار خانمان‌برانداز بسیار داشته و دارد، سرچشمه‌ی اصلی این بیماری از ناحیه عدم پوشش زنان شروع می‌شود، وقتی که نگاه مرد به بدن زن افتاد، بدن نیمه عریان زن از یک طرف، و اطوار و طنّازی او و طرز راه رفتن و سخن گفتن او از طرف دیگر...
گفتار حضرت زهرا(س) درباره‌ی حجاب و پوشش
پوشش زن در اسلام | ۳

گفتار حضرت زهرا(س) درباره‌ی حجاب و پوشش

مردان که باید عضو فعّال جامعه باشند و با فکر آزاد دنبال کار و کسب بروند، هنگام رفت و آمد و در محل کار در برخورد با این زنان نیمه عریان و بی‌پوشش، شخصیت خود را از دست داده، و در نتیجه نمی‌توانند یک انسان به تمام معنی سرپرست برای خانواده باشند.
حجاب از دیدگاه قرآن | مهمترین آیه‌ی حجاب کدام است؟
پوشش زن در اسلام | ۲

حجاب از دیدگاه قرآن | مهمترین آیه‌ی حجاب کدام است؟

این مطلب را نیز نباید از نظر دور داشت که مسأله حرام بودن نگاه به صورت و دست‌های زن نامحرم، با مسأله‌ی لزوم پوشیدن صورت و دست‌ها، برای زن، دو مسأله است، هرگاه پوشش «وجه و کفّین» (صورت و دو دست تا مچ) واجب باشد حتماً نظر نامحرم به وجه و کفّین (چهره و دو دست) هم حرام خواهد بود، ولی از آنطرف ملازمه نیست، ممکن است نظر به وجه و کفّین زن حرام باشد ولی پوشیدن آن برای زنان واجب نباشد.
برنامه‌ریزی اسلام برای کنترل غریزه جنسی
پوشش زن در اسلام | ۱

برنامه‌ریزی اسلام برای کنترل غریزه جنسی

قوّه‌ی شهویهّ، انسان را به سوی افراط در لذّت خواهی نفسانی، و چشم‌چرانی و ناپاکی‌های جنسی می‌کشاند. قوّه‌ی غضبیّه، موجب طغیان غریزه‌ی غضب شده و انسان را به ظلم و آزار رسانی و تجاوز وا می‌دارد.